post

Dla kogo skierowane jest ubezpieczenie rodzinne na życie ?

Ubezpieczenie rodzinne na życie skierowane jest do tych, którzy chcą zabezpieczyć swoją rodzinę przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. W odróżnieniu od indywidualnej polisy, w jego ramach można objąć ochroną zarówno współmałżonka lub partnera życiowego jak również dzieci. 
Wiele towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje stałą wysokość składki przez cały okres ubezpieczenia. Oznacza to, że bez powodu na to, ile osób objętych jest ochroną, wysokość składki zostaje niezmienna. To, w których sytuacjach będzie można szacować na pomoc ubezpieczyciela, zależne jest od wybranego rodzaju polisy.

Pakiety i zakres ubezpieczenia na życie

Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pomoc w razie:
śmierci,
trwałego inwalidztwa,
pobytu w szpitalu.
Dotyczy to zarówno ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka.
Wybierając pakiet rozszerzony można czekać na wsparcie ubezpieczyciela i w razie:
niezdolności do pracy,
urodzenia dziecka,
ciężkiego zachorowania.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia ?

Rodzaj ubezpieczenia oraz wysokość sumy ubezpieczenia będzie miał pomysł na wysokość składki. Najniższe składki to około 30-40 złotych miesięcznie, najwyższe to nawet kilkadziesiąt złotych. I tak, im większa suma ubezpieczenia, tym większa składka, ale jeszcze większe odszkodowanie, które należy się ubezpieczonemu w razie nieszczęśliwego zdarzenia.
Aby wybrać odpowiednią polisę rodzinną na życie, warto zaznajomić się z ofertami kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Ułatwią nam to internetowe rankingi dostępne na stronach ubezpieczycieli.